Μπαρτζώκας: “Και τώρα κοιτάμε τον Ερυθρό Αστέρα” (vid)

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας σχολίασε τη νίκη του Ολυμπιακού με 101-70 επί της Λάρισας και πλέον στρέφεται στο επόμενο παιχνίδι της Euroleague με το Ερυθρό Αστέρα (9/12, 20:00 Novasports).

Η Λάρισα ήταν πιεστική στην άμυνα στο πρώτο ημίχρονο, σύμφωνα με τον Γιώργο Μπαρτζώκα.

Στη συνέχεια ο Έλληνας προπονητής σχολίασε το ερχόμενο παιχνίδι των “ερυθρόλευκων”, κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα για την EuroLeague (9/12, 20:00 Novasports).

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Ήταν μια νίκη που προφανώς έπρεπε να κάνουμε. Κουραστήκαμε λίγο περισσότερο στο πρώτο ημίχρονο, γιατί η Λάρισα έπαιξε εξαιρετικά στην άμυνα, πολύ πιεστικά. Επίσης, η αντίπαλός μας έχει δύο σκόρερ που έχουν πολύ καλή επαφή με το καλάθι. Χρειάστηκε, λοιπόν, να παίξουμε λίγο πιο σοβαρά στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο τρίτο δεκάλεπτο, για να πάει το παιχνίδι όπως πήγε. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Το πρόγραμμά μας είναι πολύ πιεστικό, καθώς έχουμε κάθε δύο μέρες παιχνίδι. Αυτό που πρέπει να κάνουμε τώρα είναι να συγκεντρωθούμε στο επόμενο με τον Ερυθρό Αστέρα. Συγχαρητήρια στην Λάρισα και της εύχομαι καλή συνέχεια».