4 - 0
ΤΕΛ
Monchengladbach
Γκλάντμπαχ – Χάιντενχαϊμ 3-2 : Η ποιότητα νίκησε τις ατέλειες! (Highlights)
Νίκη - ανάσα για την Γκλάντμπαχ στο Μπορούσια Παρκ με σκορ 3-2 επί της Χάιντενχαϊμ σε ένα ματς απιθέωσης του δημιουργικού ταλέντου και της ανασταλτικής αφέλειας. Oi Ιτακούρα (21'), Κλάιντιστ (62', 75' πεν) τα γκολ των γηπεδούχων και Λέο Σιένζα (12'), Πιέριγκερ (80' πεν) των φιλοξενούμενων.
Νόιερ – Νούμπελ: Αλλαγή σκυτάλης;
Ο πλοίαρχος αναλαμβάνει τον μαθητευόμενο Σάββατο (19.30, Novasports) καθώς η Μπάγερν Μονάχου του Μάνουελ Νόιερ φιλοξενεί την Στουτγκάρδη του Αλεξάντερ Νούμπελ.
Ντένις Ούνταφ: «Πάλεψε» και νίκησε!
Κάποτε ο μεγάλος Αμερικανός ηθοποιός και κινηματογραφιστής, Ρόμπερτ Ρέντφορντ είχε πει: «Τα προβλήματα μπορούν να γίνουν ευκαιρίες, όταν συναντηθούν οι κατάλληλοι άνθρωποι».
Στουτγκάρδη – Χόφενχαϊμ 1-1: Το… έσωσε με buzzer beater του Ντεμίροβιτς
Με γκολ πέναλτι του Ντεμίροβιτς στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Στουτγκάρδη ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Χόφενχαϊμ και απέφυγε την εντός έδρας ήττα από την ομάδα του πρώην προπονητή της, Πελεγκρίνο Ματαράτσο.