Ήττα για Άντερλεχτ, αποβολή για Κίτσιου

10/02/2018 • 23:33
Άντερλεχτ
Στην τρίτη θέση του βελγικού πρωταθλήματος παρέμεινε η Άντερλεχτ, που ηττήθηκε 2-0 εκτός έδρας από την Οστάνδη.

Παράλληλα η Γάνδη νίκησε 3-0 τη Σεντ Τρούιντεν, με τον Σωτήρη Κίτσιου, που ήταν ο μόνος που αγωνίστηκε από την ελληνική τριπλέτα των ηττημένων, να αποβάλλεται στο 50ο λεπτό. Ο Τάσος Παπάζογλου μπήκε αλλαγή στα τελευταία λεπτά της εύκολης νίκης της Κορτράικ επί της Αντβέρπ (4-0), ενώ ο Δημήτρης Κολοβός είδε από τον πάγκο τη Μαλίν να επικρατεί 1-0 της Εουπέν.

Για την 26η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

25/02/2018 • 07:36

Γκολ και θέαμα στα ντέρμπι Ολλανδίας, Γαλλίας και Σκωτίας. Προβάδισμα έδρας στο Μάντσεστερ και τη Λιέγη

Πολλά ντέρμπυ έχει απόψε το ποδοσφαιρικό κουπόνι. Ντέρμπι με έμφαση στο γκολ σε Παρίσι, Ρότερνταμ, Κωσταντινούπολη και Αμπερντίν. Στην Βαλένθια και τη Ρώμη οι άμυνες μπορεί να διαμορφώσουν τις εξελίξεις κυρίως με την ανασφάλειά τους.

22/02/2018 • 10:19