Πάτησε γκάζι στο δεύτερο ο ΟΦΗ

Ενα ημίχρονο άντεξε ο Εθνικός στις ορέξεις των παικτών του Βλαστού. Ο ΟΦΗ στο δεύτερο μέρος έδειχνε ασταμάτητος και πέτυχε τέσσερα γκολ επιστρέφοντας έτσι στις νίκες.

Ενα ημίχρονο άντεξε ο Εθνικός στις ορέξεις των παικτών του Βλαστού. Ο ΟΦΗ στο δεύτερο μέρος έδειχνε ασταμάτητος και πέτυχε τέσσερα γκολ επιστρέφοντας έτσι στις νίκες. Οι προσπάθειες των δύο ομάδων δεν καρποφόρησαν στο πρώτο 45λεπτο, αλλά με την έναρξη του δευτέρου όλα άλλαξαν.

Πρωταγωνιστής ο Πατηνιώτης, ο οποίος στο 47′ έβγαλε τη σέντρα για να σκοράρει ο Περογαμβράκης με κεφαλιά, ενώ στο 51′ με σουτ έκανε δύο τα τέρματα των νικητών. Στο 58′ Ηταν η σειρά του Μαρτσάκη για να νικήσει τον Βουτσινά και ο Κιάσσος στο 65′ με σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 4-0.

Σε αντίθεση με τους Κρητικούς, ο Φώστηρας γκέλαρε, καθώς έμεινε στο 0-0 με τον Ερμή Ζωνιανών και έδωσε την ευκαιρία στην Τριγλία Ραφήνας, που επικράτησε 1-0 του Ηλυσιακού να πλησιάσει στους τρεις βαθμούς από την κορυφή.