Φιορεντίνα-Λάτσιο 2-1: Το «άστρο» του Γκούντμουντσον, η ανατροπή και… πρώτη νίκη!
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον διεθνή Ισλανδό, στην παρθενική του εμφάνιση περνώντας ως αλλαγή στο Β' μέρος, οι «Βιόλα» με δύο δικά του πέναλτι ανέτρεψαν το εις βάρος τους 0-1 κι «έσπασαν το ρόδι» στη φετινή Serie A
«Όρθια» στις καθυστερήσεις η Φιορεντίνα
Με γκολ του Γκόζενς στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Φιορεντίνα απέφυγε την ήττα από τη Μόντσα στο «Αρτέμιο Φράνκι» και πήρε την τρίτη φετινή ισοπαλία στη φετινή Serie A.
Φιορεντίνα: Ενισχύθηκε με τον Γκόζενς (pic)
Ο αρχικός στόχος των «βιόλα» ήταν ο Ρούμπεν Βάργκας, όμως όταν διαπίστωσαν πως η συγκεκριμένη υπόθεση δεν προχωράει, εγκατέλειψαν τις επαφές με την Άουγκσμπουργκ και ξεκίνησαν συζητήσεις με τους Βερολινέζους για τον δανεισμό του Γκόζενς. Τελικά, οι δυο πλευρές ήρθαν σε συμφωνία και ο παίκτης θα μετακομί...