Ρεάλ Μ.-Θέλτα 1-0: Προβάδισμα με κοντινό πλασέ του Βίνι (video)

Θέλτα: Νέος προπονητής ο Χιράλδεθ
Ο Κλάουντιο Χιράλδεθ είναι ο νέος προπονητης της Θέλτα. Κάνει το επόμενο βήμα στην καριέρα του μετά την καλή σεζόν με την δεύτερη ομάδα του συλλόγου.
video
Ρεάλ Μαδρίτης – Θέλτα 4-0: Με το κεφάλι του Ρούντιγκερ (highlights)
Ο Αντόνιο Ρούντιγκερ είχε συμμετοχή σε δύο γκολ με κεφαλιές που άνοιξαν τον δρόμο για τη νίκη της Ρεάλ Μαδρίτης απέναντι στην Θέλτα με 4-0. Πρώτο γκολ στην καριέρα του Αρντά Γκιουλέρ με την φανέλα των μαδριλένων.
video
Χετάφε-Θέλτα 3-2: Έμεινε με το χαμόγελο… (highlights)
Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, αλλά με πολλές συγκινήσεις στο τελευταίο 20λεπτο, η Χετάφε είδε το υπέρ της 2-0 να γίνεται 2-2 από τη Θέλτα, αλλά στο 89ο λεπτό ο Μάτα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.
video
Θέλτα-Τζιρόνα 0-1: Και το όνειρο συνεχίζεται… (highlights)
Την 8η νίκη σε 11 εκτός έδρας παιχνίδια (3 ισοπαλίες), πέτυχε η εκπληκτική Τζιρόνα, η οποία επιβλήθηκε 1-0 της Θέλτα στο Βίγκο και ανέβηκε πάλι στην κορυφή, αφήνοντας στη δεύτερη θέση με έναν βαθμό λιγότερο τη Ρεάλ Μαδρίτης.
Στα όρια της λογικής και του απρόβλεπτου!
Σοβαρό, θεωρητικά, το αβαντάζ για ομάδες όπως η Κλαμπ Μπριζ, η Τβέντε, η Άρσεναλ, η Βιγιαρεάλ όπως οι σημερνοί αντίπαλοί τους είναι σε θέση στην παρούσα φάση να το αμφισβητήσουν παίζοντας ανταγωνιστικά κι... επικίνδυνα!
video
Μαγιόρκα – Θέλτα 1-1 : Εν τέλει, μάλλον βολεύτηκαν! (highlights)
Μοιρασμένο, από πλευράς εντυπώσεων, ήταν το ματς στην Μαγιόρκα όπου η Θέλτα κατάφερε να προηγηθεί με τον Ιάγκο Άσπας στην πρώτη καλή φάση του ματς (10') και οι γηπεδούχοι που ήταν καλύτεροι μετά το 25λεπτο ισοφάρησαν με το Καναδό Λαρίν στο φινάλε του ημιχρόνου
video
Θέλτα – Μπέτις 2-1: Λύτρωση στο 96′ (highlights)
Απίθανη νίκη με ανατροπή και γκολ στο 96ο λεπτό πήρε η Θέλτα επί της Ρεάλ Μπέτις με 2-1. Οι γηπεδούχοι με τη νίκη τους αυτή κατάφεραν να φύγουν από την τριάδα των ομάδων που βρίσκονται στο φάσμα του υποβιβασμού, ρίχνοντας εκεί
Προκλήσεις κι απωθημένα σε Παρίσι, Ρώμη και Καταλονία
Με την απαιτούμενη συγκέντρωση θα πάρουν απόψε αυτό που θέλουν ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ. Η βαθμολογική ανάγκη μπορεί να "δυναμώσει" τη Θέλτα και τη Γρανάδα και πιθανόν να δώσει μεγάλη ενέργεια στο ματς της Τζιρόνα.