ΑΕΛ-Ηρακλής 3-0: 4×4 οι «βυσσινί» κι ολοταχώς για SL (highlights)
Με δύο γκολ του Μωραϊτη στην αρχή και στο τέλος του Α' ημιχρόνου (4' και 45+1' αντίστοιχα) και τον Πασά να βάζει το... κερασάκι στην τούρτα στο 80' οι Θεσσαλοί επικράτησαν του Γηραιού 3-0 σε ματς για την 4η Αγωνιστική της Super League 2
ΑΕΛ – Πανσερραϊκός 0-1 : Ένα και «καλό» από τον παίκτη τον πολύ καλό! (highlights)
Με γκολ του κορυφαίου του – και πιο ποιοτικού, προφανώς – παίκτη, Ισπανού Μπετανκόρ από το 9ο λεπτό ο Πανσερραϊκός νίκησε 1-0 στο AEL FC Arena και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδος
ΑΕΛ: Θα τιμήσει τον Κοτσόλη
Ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής φόρεσε τη φανέλα των «βυσσινί» από το 2005 έως το 2009 και πανηγύρισε μαζί τους την κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδος το 2007. Η ανακοίνωση των «βυσσινί» αναφέρει: «To απόγευμα της Κυριακής 1η Σεπτεμβρίου στις 8 μ.μ. η ομάδα μας φιλοξενεί στο AEL FC arena την Α.Ε. Κηφισι...