Ταεκβοντό: «Αφεντικό» ο Αίαντας Αγ. Δημητρίου στο 1ο Πανελλήνιο Κύπελλο «Κωνσταντίνος Θωμαΐδης»

Ο Αίαντας Αγ. Δημητρίου πρώτευσε στη γενική κατάταξη του 1ου Πανελλήνιου Κυπέλλου «Κωνσταντίνος Θωμαΐδης»

Ο Αίαντας Αγ. Δημητρίου πρώτευσε στη γενική κατάταξη του 1ου Πανελλήνιου Κυπέλλου «Κωνσταντίνος Θωμαΐδης» που διεξήχθη στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας με τη συμμετοχή 1500 αθλητών και αθλητριών από 189 συλλόγους. Τη δεύτερη θέση κατέκτησε ο Κούμγκαν, ενώ τρίτος ήταν ο Εθνικός 95.

Ο σύλλογος του Αγίου Δημητρίου, στη διοργάνωση που έγινε στη μνήμη του επίτιμου προέδρου της ΕΛΟΤ, Κωνσταντίνου Θωμαΐδη (σ.σ. έφυγε από τη ζωή μέσα στο 2021) και αντικατέστησε το Κύπελλο Ακρόπολης, κατέκτησε 15 χρυσά, 11 ασημένια και εννέα χάλκινα μετάλλια, έναντι 8-7-8 του Κούμγκαν και 7-6-5 του Εθνικού 95.