WTA Finals: “Λύγισε” η Σάκκαρη από την Μπαντόσα (hls)

Η Μάρια Σάκκαρη πάλεψε αλλά ηττήθηκε με 2-0 ( 7-6(4), 6-4 ) σετ από την Πάουλα Μπαντόσα και έτσι η Ισπανίδα εξασφάλισε το "εισιτήριο" για τα ημιτελικά του τουρνουά.

Η Μάρια Σάκκαρη ηττήθηκε με 2-0 ( 7-6(4), 6-4 ) σετ από την Πάουλα Μπαντόσα. Μάλιστα η Ισπανίδα βρίσκεται στα ημιτελικά του WTA Finals, ενώ για την Ελληνίδα τα κρίσιμα θα είναι τη Δευτέρα (15/11).

Η 26χρονη Ελληνίδα ήταν εκπληκτική σε διαστήματα του αγώνα και πάλεψε για τη νίκη και το εισιτήριο στον ημιτελικό του WTA Finals. Όμως έχασε το πρώτο σετ από την Μπαντόσα, το θρίλερ συνεχίστηκε και στο δεύτερο αλλά η Ισπανίδα είχε απαντήσεις στις προσπάθειες της Σάκκαρη.

Αυτή αποτελεί την πρώτη ήττα στο WTA Finals, ωστόσο τη Δευτέρα (15/11, 22:00) η Σάκκαρη θα έχει μια δεύτερη ευκαιρία κόντρα στη Σαμπαλένκα σ’ ένα παιχνίδι το οποίο αποτελεί τελικό και για τις δύο αθλήτριες.

Τα σετ: 0-1 (6-7), 0-2 (4-6).