Τζόκοβιτς-Ναδάλ στον τελικό!

Έναν σπουδαίο τελικό θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν οι φίλοι του τένις, αφού ο Νόβακ Τζόκοβιτς έκανε "πάρτι" απέναντι στον Πούιγ, παίρνοντας τη νίκη με 3-0 σετ. Κυριακή πρωί ο τελικός.

Έναν σπουδαίο τελικό θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν οι φίλοι του τένις, αφού ο Νόβακ Τζόκοβιτς έκανε “πάρτι” απέναντι στον Πούιγ, παίρνοντας τη νίκη με 3-0 σετ. Κυριακή πρωί ο τελικός.

Μόλις 85 λεπτά πήρε στον Σέρβο, νούμερο 1 της παγκόσμιας κατάταξης, να ξεμπερδέψει με τον Γάλλο, παίρνοντας το πρώτο σετ με 6-0, 6-2 το δεύτερο και με το ίδιο σκορ και το τρίτο!

Πλέον, θα βρει μπροστά του τον Ράφα Ναδάλ σε έναν μεγάλο τελικό από όλες τις απόψεις, με τον Νόλε να διεκδικεί το 7ο τρόπαιο Αυστραλιανού και 15ο γκραν σλαμ συνολικά και τον Ισπανό, να θέλει να σηκώσει το τρόπαιο για 2η φορά, φτάνοντας παράλληλα τους 18 τίτλους γκραν σλαμ.

Ο τελικός είναι προγραμματισμένος για την Κυριακή στις 10:30.