Australian Open: Ήττα και αποκλεισμός για τους αδερφούς Τσιτσιπά (vid)

Την ήττα 2-1 σετ από τους Γουέσλι Κούλχοφ και Νιλ Σκάπσκι γνώρισαν οι Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς στο διπλό του αυστραλιανού όπεν και έμειναν εκτός συνέχειας της διοργάνωσης.

Το ελληνικό δίδυμο έχασε το πρώτο σετ με 7-6, όμως ισοφάρισε στο δεύτερο (6-4). Στο τρίτο σετ πάλεψε και τελικά έχασε με 7-6, μετά από δυο ώρες και 45 λεπτά. Οι αδερφοί Τσιτσιπά έφτασαν κοντά σε μια μεγάλη νίκη κόντρα στο νούμερο ένα της παγκόσμιας κατάταξης και θα μπορούσαν να έχουν προκριθεί στην επόμενη φάση, αν ήταν πιο προσεκτικοί στις λεπτομέρειες του αγώνα.