Λέγκια δια πυρός και σιδήρου (video)

Με 1-0 πέρασε και από το Χάρκοβο κόντρα στη Μέταλιστ η Λέγκια Βαρσοβίας για τον 12ο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ, κάνοντας το 3/3.

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής των ομίλων, οι Πολωνοί προηγήθηκαν με τον Ντούντα στο 28′ πηγαίνοντας με το 0-1 στο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν το προβάδισμά τους αλλά στο 52′ ο Βρντόλιακ αστόχησε από τα 11 βήματα με το σκορ να μην αλλάζει.

Η Θεία δίκη, δεν ήρθε τελικά στο 69ο λεπτό, όταν ο Γιάγια μιμήθηκε τον Βρντόλιακ και δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει για λογαριασμό της Μέταλιστ.

Η Λέγκια μετρά πλέον 9 βαθμούς όντας απόλυτη, έχοντας κερδίσει μάλιστα και τα τρία ματς με 1-0.