Σλόβαν Μπρατισλάβας: Νίκη και “ρετιρέ” για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας, αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa Conference League (30/9), 22.00), πάτησε κορυφή στο πρωτάθλημα της Σλοβακίας περνώντας από την Ζένιτσα.

Περίπατο έκανε η ομάδα του Βάις κερδίζοντας εύκολα την Ζένιτσα μακριά από την έδρα της (0-3) για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος στην Σλοβακία. Οι φιλοξενούμενοι, που έπαιξαν χωρίς τους τραυματίες Χόλμαν και Βλάντιμιρ Βάις, έκανν καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο με τρία γκολ σε 35 λεπτά! Άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ντράζιτς και εν συνεχεία ο Σάμουελ Μραζ και με δύο γκολ στο 26′ και το 35′ «καθάρισε» για την ομάδα του τεχνικού Βλάντιμιρ Βάις, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από τρεις αγωνιστικές.

Η Σλόβαν πέρασε στην κορυφή του πίνακα με 20 βαθμούς μετά από 9 παιχνίδια, αφήνοντας στην δεύτερη θέση την Σπαρτάκ Τρνάβα (17β.) που αγωνίζεται αύριο (26/9) με την DAC 1904.