Μάλτα-Β. Μακεδόνια 0-2: Έκανε το καθήκον της και ελπίζει (highlights)

Η Βόρεια Μακεδονία κέρδισε 2-0 την Μάλτα στο Τα'Κάλι, έφτασε τους 7 βαθμούς και ελπίζει για πρόκριση στην τελική φάση του Euro 2024.

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο η Βόρεια Μακεδονία κέρδισε για δεύτερη φορά την Μάλτα, έφτασε τους 7 βαθμούς, όσους έχουν Ιταλία και Ουκρανία και ελπίζει σε πρόκριση στην τελική φάση του Euro 2024.

H Βόρεια Μακεδονία άνοιξε το σκορ στην πρώτη της τελική στο παιχνίδι, στο 5′, με τον Μπάρντι να κάνει ωραία πάσα και τον Ελμάς με δυνατό σουτ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Μπονέλο.

Στο 41′, από εκτέλεση κόρνερ του Μπάρντι, ο Μάνεφ ξεμαρκαρίστηκε και με ωραία γυριστή κεφαλιά σημείωσε το 0-2.

Οι φιλοξενούμενοι μπορούσαν να φτάσουν και σε τρίτο γκολ τόσο με τον Μπάρντι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων όσο και με τον Αλιόσκι που είχε δοκάρι στο 68′.

Η Μάλτα γνώρισε την 5η ήττα σε 5 παιχνίδια στον 3ο όμιλο, ενώ η Βόρεια Μακεδονία σημείωσε την δεύτερη νίκης της σε 5 ματς.