Όταν σοβαρεύτηκε πήρε το τρίποντο η Παρί

Η Παρί Σεν Ζερμέν παρουσίασε δύο πρόσωπα κόντρα στη Λουντογκόρετς αλλά τελικά δεν το πλήρωσε καθώς κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-1.

Η ομάδα του Ουνάι Έμερι παρουσιάστηκε ιδιαίτερα νωθρή στο πρώτο μέρος και βρέθηκε μάλιστα να χάνει χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νατάναελ στο 16ο λεπτό.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου μέρους με τον Ματουιντί να ισοφαρίζει.

Στην επανάληψη, η Παρί ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της και κατάφερε μέσα σε πέντε λεπτά να «καθαρίσει» τη νίκη.

Αρχικά, ο Καβάνι έδωσε για πρώτη φορά το προβάδισμα στην ομάδα του με κεφαλιά στο 55ο λεπτό αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν αφού κέρδισαν πέναλτι. Ωστόσο, ο Αρεολά το απέκρουσε και στο 60ο λεπτό ο Καβάνι με πλασέ μέσα από την περιοχή πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 3-1.

Έτσι, η Παρί, με αυτό τον τρόπο, κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στη φάση των ομίλων μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας κόντρα στην Άρσεναλ.