Μπάγερν-Βικτόρια Πλζεν 5-0 : Απόλυτη! (hls)

Εύκολο βράδυ για τους Βαυαρούς που νίκησαν την Βικτόρια Πλζεν με 5-0 και έκαναν το τρία στα τρία στον όμιλο τους.

Μετά τις νίκες επί Μπαρτσελόνα και Ίντερ σειρά είχε δύσμοιρη Βικτόρια Πλζεν. Η Μπάγερν Μονάχου μπήκε στο ματς με το πόδι πατημένο στο γκάζι και από νωρίς έδειξαν τις διαθέσεις τους θέλοντας να τελειώσουν το ματς το συντομότερο δυνατό και το έκαναν.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Σανέ βρέθηκε στο ύψος της περιιοχής και εκτέλεσε τον Τβέρντον για το 1-0, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Γκνάμπρι μετά από ωραία συνεργασία έκανε το 2-0 βάζοντας πολύ πρόωρα τέλος στην αναμέτρηση.

Στο 21′ ο Μανέ πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έκανε το 3-0, ενώ 36′ ακυρώθηκε γκολ του Μουσιάλα μέσω VAR. Με κατεβασμένη ταχύτητα στο δευτερο ημίχρονο η ομάδα του Νάγκελσμαν βρήκε κι άλλα γκολ. Πρώτα στο 50′ και πάλι με τον Λιρόι Σανέ ο οποίος έκανε “μυθικό” κοντρόλ και ήρεμο πλασέ για το 4-0, ενώ στον χορό μπήκε και ο Τσούπο Μοτίνγκ που έκανε το 5-0 στο 59′