ΟΦ Ιεράπετρας – Δόξα Δράμας 2-3: Πρώτη νίκη για την ομάδα του Κολιτσιδάκη

Η Δόξα Δράμας πήρε στην Κρήτη τους πρώτους της βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα της Superleague 2.

Ο ΟΦ Ιεράπετρας υποδέχτηκε την Δόξα Δράμας στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Supeleague 2 με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν νικητές από την Κρήτη με σκορ 3-2.

Οι δυο ομάδες δεν έχουν ξεκινήσει καλά στο πρωτάθλημα και οι φιλοξενούμενοι έψαχναν τους πρώτους τους βαθμούς τους οποίους κατάφεραν και τελικά να πάρουν.

Η ομάδα του Θανάση Κολιτσιδάκη μπήκε δυνατά στο ματς, προηγήθηκε νωρίς μόλις στο 3ο λεπτό με γκολ του Μαυρία και 18 λεπτά αργότερα αύξησε το προβάδισμα της με σκόρερ αυτή τη φορά τον Βάντερσον.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν με γκολ του Λεμονή στο 32ο λεπτό.

Οι δύο ομάδες μπήκαν με αρκετή διάθεση και στο δεύτερο ημίχρονο. Πρώτη τέρμα σημείωσε και πάλι η Δόξα Δράμας με τον Αγγελόπουλο στο 51ο λεπτό και την Ιεράπετρα να μειώνει και πάλι με τον Γκίνη στο 66, το σκορ όμως δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε με το 2-3 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Αυτοί ήταν οι πρώτοι βαθμοί για την ομάδας της Δράμας στο φετινό πρωτάθλημα ενώ έχει και δύο αγώνες λιγότερους την ώρα που η Ιεράπετρα παρέμεινε στους 3 πόντους μετά από 6 ματς.