Ο Λουκίνας χάρισε την νίκη στον Πλατανιά

Οι Κρητικοί κατάφεραν να νικήσουν τον Απόλλωνα Λάρισας (2-1) με γκολ του Γιάννη Λουκίνα στις καθυστερήσεις κάνοντας την ολική ανατροπή.

Ο Μαρκ Σιφναίος σκόραρε για 3η σερί αγωνιστική καθώς μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ βάζοντας μπροστά τους φιλοξενούμενους (1-0), 4ο γκολ σε τρία παιχνίδια για τον γεννημένο στην Ολλανδία επιθετικό. Οι γηπεδούχοι έψαξαν την ισοφάριση και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα με το γκολ του Ουές στο 64ο λεπτό (1-1). Στις καθυστερήσεις ο Λουκίνας έδωσε την νίκη στους γηπεδούχους που σκαρφάλωσαν στην 5η θέση της βαθμολογίας ύστερα από 10 αγωνιστικές.

Ο Απόλλων Λάρισας προερχόταν από δύο συνεχόμενες νίκες με Απόλλων Σμύρνης (1-0) και Απόλλων Πόντου (4-0), ενώ ο Πλατανιάς επέστρεψε στις επιτυχίες καθώς προερχόταν από ήττα από την ΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας (4-2). Την ερχόμενη αγωνιστική και από το νέο έτος ο Απόλλων Λάρισας υποδέχεται τον ΠΑΣ Γιάννινα (5/1), ενώ ο Πλατανιάς δοκιμάζεται στην Πάτρα κόντρα στην Παναχαϊκή (3/1).