Νίκη στην εκπνοή για Εργοτέλη

Την πρώτη του νίκη στην Super League 2 σημείωσε ο Εργοτέλης, ο οποίος επικράτησε 2-1 του Α.Ο. Κέρκυρας με γκολ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Εργοτέλης κατάφερε να προηγηθεί στο ματς στο 64ο λεπτό χάρη σεγκολ του Κουατέγκ μετά από γύρισμα του Μπούση και άστοχη έξοδο του Παγκράτη.

Οι Κρητικοί έχασαν τη νίκη στο 89ο λεπτό, σημείο στο οποίο δέχθηκαν την ισοφάριση από την Κέρκυρα στη μοναδική αξιόλογη ευκαιρία της στον αγώνα. Ο Αμαραντίδης έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Βουκελάτος με ωραίο τακουνάκι νίκησε τον Κατσιμήτρο για το τελικό 1-1.

Η νίκη για τον Εργοτέλη ήρθε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν από σέντρα του Προβιδάκη, ο Ροβίθης έπιασε την κεφαλιά νικώντας τον Παγκράτη για το 2-1.

Τέταρτη ήττα σε ισάριθμα ματς για την Κέρκυρα, έφτασε τους πέντε βαθμούς η κρητική ομάδα.