Γιούχτας – Παναθηναϊκός Β’ 2-0: Νέα ήττα για το «τριφύλλι»

Τρίτη διαδοχική ήττα για τον Παναθηναϊκό Β’, αυτή τη φορά στην Κρήτη από τον Γιούχτα (2-0) για την 5η αγωνιστική της Super League 2.

Η ομάδα του Ηρακλείου βρήκε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και έκαμψε σχετικά άνετα την αντίσταση των «πρασίνων», επιστρέφοντας στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Ο Νοικοκυράκης άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό και ο Ροβίθης λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσε το 2-0, που ήταν και το τελικό σκορ.

Τρίτη νίκη για τον Γιούχτα, που επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, τέταρτη ήττα για τον Παναθηναϊκό Β’, μετά από πέντε αγωνιστικές.

Γιούχτας (Σουργιάς): Πρινιωτάκης, Γελαδάρης, Λιποράσε, Φαζός, Κόλα, Ροβίθης (63′ Μάρτσι), Μπουτσάκης (63′ Βρεττός), Πολυχρόνης (72′ Κίσσας), Νοικοκυράκης (72′ Κωστανάσιος), Μπρους, Αλεξόπουλος.

Παναθηναϊκός Β’ (Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδεράς, Βουτσάς Μαρτίνης, Φουρτάδο, Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Λαμψιάς, Καραμπάς, Λιούμης, Μπιλάλ (75′ Νταμπίζας).