Ολυμπιακός: Γκολ για το Πράσινο Ακρωτήρι ο Ροντρίγκες! (vid)

Ο Γκάρι Ροντρίγκες διαμόρφωσε στην εκπνοή το τελικό 2-1 του Πράσινου Ακρωτηρίου στην έδρα της Λιβερίας!

Ο Γκάρι Ροντρίγκες ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης του Πράσινου Ακρωτηρίου στη Λιβερία με 2-1, σκοράροντας στις καθυστερήσεις του ματς! O μέσος του Ολυμπιακού πέρασε ως αλλαγή στο ματς στο 63ο λεπτό και χρειάστηκε περίπου 30 λεπτά για να συνδεθεί εντυπωσιακά με την εστία της Λιβερίας και να χαρίσει στην ομάδα του την πολύτιμη νίκη στο πλαίσιο των προκριματικών του παγκοσμίου κυπέλλου.

Τα νέα για τον Πέδρο Μαρτίνς είναι ευχάριστα, καθώς ο Ροντρίγκες, ο οποίος βρίσκεται σε φάση ενσωμάτωσης στον Ολυμπιακό δείχνει καλά σημάδια και όπως όλα δείχνουν θα είναι μια από τις επιλογές μετά την επανέναρξη. Όπως είχατε διαβάσει στο novasports.gr, ο Πορτογάλος τεχνικός επιθυμούσε να πάρει χρόνο συμμετοχής με την εθνική του ο Ροντρίγκες, ώστε να επιστρέψει ακόμα πιο έτοιμος.