Σουντιρόλ-Μπάρι 1-0: Προβάδισμα στο τέλος (hls)

Η Σουντιρόλ επικράτησε με 1-0 της Μπάρι και έχει προβάδισμα στη διπλή μάχη πρόκρισης στον τελικό των play off ανόδου της 2ης κατηγορίας της Ιταλίας.

Σε αγώνα με ελάχιστες στιγμές μπροστά στις δύο εστίες η Μπάρι ήταν ελαφρώς καλύτερη στο πρώτο μισό του αγώνα και είχε τελικές προσπάθειες με τους Αντενούτσι στο 11′ και Σεντίρα στο 33.

Ανάλογη εικόνα στο δεύτερο μισό του αγώνα. Η Σουντιρόλ βελτίωσε κάπως την επιθετική λειτουργία της, όμως χωρίς να τη μετατρέψει σε κλασσικές ευκαιρίες. Εξαίρεση το σουτ του Ματσόκι μετά την κεφαλιά πάσα του Οντόγου στο 75ο λεπτό. Νωρίτερα ο Σεντίρα απέτυχε να νικήσει τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων από την πάσα του Ντορβάλ.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Ρόβερ με κεφαλιά στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.