Serie A: Ξανά στο +4 η Ίντερ

Ίντερ και Βερόνα πήραν εντός έδρας νίκες, για την 17η Αγωνιστική της Serie A.

Aναλυτικά:

Ίντερ – Λέτσε 2-0

Η Ίντερ πήρε τέταρτη σερί νίκη, έμεινε αήτηττη 11η συνεχόμενη αγωνιστική και ξέφυγε πάλι +4 από τη Γιουβέντους στη μάχη της κορυφής.

Η Λέτσε είναι στη 12η θέση, με την πρώτη ήττα της μετά από πέντε αγωνιστικές.

Στο 40ό λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε σουτ του Μπίσεκ, όμως τρία λεπτά αργότερα, ο νεαρός μπακ, πέτυχε το πρώτο γκολ της καριέρας του στη Σέριε Α με κεφαλιά.

Οι «νερατζούρι», καθάρισαν το ματς στο 78ο λεπτό, με τον Αρναούτοβιτς να δίνει εκπληκτική ασίστ με τακουνάκι για τον Μπαρέλα, που έγραψε το 2-0

Ίντερ (Ιντσάγκι): Ζόμερ – Μπίσεκ, Ατσέρμπι, Μπαστόνι – Νταρμιάν, Μπαρέλα (84′ Φρατέζι), Τσαλχάνογλου (76′ Ασλάνι), Μχιταριάν (89′ Κλάασεν), Αουγκούστο (84′ Παβάρ) – Τουράμ, Αρναούτοβιτς.
Λέτσε (Ντ’ Αβέρσα): Φαλκόνε – Γκέντρι (87′ Βενούτι), Πόνγκρατσιτς, Μπασιρότο, Γκάλο – Γκονζάλες (46′ Καμπά), Ραμαντάνι, Ουντέν (87′ Σανσόνε) – Στρεφέτσα (64′ Ράφια), Πίκολι (73′ Κρστόβιτς), Μπάντα.

Βερόνα – Κάλιαρι 2-0

Επιτέλους νίκη για τη Βερόνα, που βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη, με πρώτο τρίποντο μετά από 14 αγώνες, ρίχοντας στη 18η θέση την ομάδα της Σαρδηνίας!

Oι φιλοξενούμενοι, έμειναν με δέκα στο 51′, με δεύτερη κίτρινη του Μακουμπού και δύο λεπτά αργότερα, ο Ενγκόνγκε άνοιξε το σκορ, με συρτό αριστερό σουτ.

Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Τζούριτς στο 90ό λεπτό, με δεξί σουτ.

Βερόνα (Μπαρόνι): Μοντίπο – Τσατσουά, Νταβίντοβιτς, Ίεν, Τερατσάνο (46′ Ντόιγκ) – Ονγκλά, Ντούντα – Ενγόνγκε (77′ Εμπουλά), Σαπονάρα (68′ Λάζοβιτς), Σουσλόφ – Χένρι (46′ Τζούριτς).
Κάλιαρι (Ρανιέρι): Σκουφέτ – Γκολντανίγκα (86′ Λαπαντούλα), Ντοσένα, Χατζηδιάκος (77′ Άτσι) – Νάντες, Μακουμπού, Βιόλα (59′ Σουλεμάνα), Πράτι, Αουτζέλο (59′ Λουβούμπο) – Οριστάνιο (77′ Τζάπα), Παβολέτι.