Ουντινέζε-Σαμπντόρια 2-1: «Ανάσα» για τους Φριουλάνι (hls)

Ξεφεύγει από τις τελευταίες θέσεις η Ουντινέζε, μετά την επικράτησή της επί της Σαμπντόρια στην 28η στροφή της Serie A.

Με μια φανταστική αρχή στο ματς, ομάδα του Τσιόφι κατάφερε να φτάσει σε μια σπουδαία νίκη με 2-1 και να «ανασάνει» βαθμολογικά. Τα πάντα στο ματς είχαν ουσιαστικά τελειώσει από το 13ο λεπτό, όταν και διαμορφώθηκε το τελικό σκορ του αγώνα!

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με γκολ στο 4′ και το 12′, χάρις τους Ντεουλοφέου και Ουντότζι αντίστοιχα. Ένα λεπτό μετά το σύνολο του Τζιαμπάολο μείωσε στο 2-1 με τον Καπούτο. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα της αναμέτρησης, καθώς καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει άλλο τέρμα!

Έτσι η Ουντινέζε έφτασε τους 29 βαθμούς και άφησε πίσω της την Σαμπντόρια στους 26, με τους Γενοβέζους να είναι για την ώρα μόνο στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη.