Λάτσιο – Έμπολι 3-3: Ματσάρα στην Ρώμη (hls)

Σε έναν αγώνα με εκπληκτική εξέλιξη οι δυο ομάδες τελικά μοιράστηκαν τους βαθμούς.

Η Λάτσιο υποδέχτηκε την Έμπολι στο “Olimpico” στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής την Serie A με τις δυο ομάδες να ολοκληρώνουν τον αγώνα ισόπαλες με σκορ 3-3.

Η ομάδα του Αουρέλιο Αντρεατσόλι μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και κατάφερε να αιφνιδιάσει πλήρως τους Ρωμαίους σημειώνοντας δύο τέρματα πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, αποκτώντας ισχυρό προβάδισμα από πολύ νωρίς.

Το πρώτο γκολ ήρθε στο έκτο λεπτό μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαϊράμι με τον Ζουρκόφσκι να σκοράρει δυο λεπτά αργότερα και πάλι για λογαριασμό των φιλοξενούμενων.

Η Λάτσιο πίεσε πάρα πολύ στην συνέχεια απάντησε αρχικά με ένα γκολ του Ιμόμπιλε στο 14ο λεπτό και ισοφάρισε στο 66 με τέρμα του Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται και πάλι εννέα λεπτά αργότερα με τον Ντι Φραντζέσκο με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνει και πάλι ο Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς στις καθυστερήσεις του αγώνα

Την επόμενη αγωνιστική η Λάτσιο θα δοκιμαστεί στην έδρα της Ίντερ και η Έμπολι θα υποδεχτεί την Σασουόλο.