Ουέσκα-Ανδόρα 2-0: Αήττητη και με ρεκόρ (highlights)

Η Ανδόρα έμεινε με δέκα παίκτες στο 27', η Ουέσκα σκόραρε δύο λεπτά μετά και άνοιξε το δρόμο για τη νίκη 2-0 με την οποία επέκτεινε στα 7 ματς το αήττητο σερί της.

Ακόμα ένα 90λεπτο χωρίς να δεχθεί γκολ η Ουέσκα, η οποία επικράτησε 2-0 της Ανδόρας και ο Άλβαρο Φερνάντεθ έφτασε 457 αγωνιστικά λεπτά χωρίς να δεχθεί γκολ, κάτι που αποτελεί ρεκόρ στην ιστορία του συλλόγου σε επαγγελματικές κατηγορίες.

Η Ανδόρα έμεινε με δέκα παίκτες στο 27′ σημείο στο οποίο αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Βαλέντε για φάουλ στον Ομπένγκ και ο Γκανέζος από το φάουλ που εκτέλεσε ο Βιλαράσα και το γύρισμα του Πουλίδο σκόραρε για 6η φορά φέτος κάνοντας το 1-0.

Στο 45′ είχε δοκάρι ο Βαλεντέν και στο 64′ η Ουέσκα “σφράγισε” τη νίκη με γκολ του 33χρονου Ελάντι μετά από πάσα του Βιλαράσα.

Η Ουέσκα έφτασε τα 7 ματς δίχως ήττα και τους 36 βαθμούς, με την Ανδόρα που έχει ματς λιγότερο να παραμένει στους 28.