Λεγανές-Ουέσκα 2-1: Νίκη με ανατροπή (hls)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σεϊντουμπά Σισέ που πέτυχε δύο τέρματα, η Λεγανές επιβλήθηκε 2-1, με ανατροπή μάλιστα, της φορμαρισμένης Ουέσκα.

Η Ουέσκα που ήταν αήττητη στα τελευταία 6 παιχνίδια (3 νίκες-3 ισοπαλίες), προηγήθηκε με ωραία ατομική ενέργεια του Βαλεντίν, αλλά στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο νεαρός από τις Ακαδημίες της Λεγανές, ο Σισέ. Αν και αμυντικός μέσος, σκόραρε δις, αρχικά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στο 59ο λεπτό, μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Πάρντο, ο 21χρονος από τη Γουινέα με πλασέ έγραψε το τελικό 2-1 και απομακρύνθηκε οριστικά από τη διακεκαυμένη ζώνη.