Σαραγόσα-Φουενλαμπράδα 2-1: Ανατροπή και πλησιάζει στα play offs (hls)

Η Σαραγόσα με εντυπωσιακό δεύτερο μέρος ανέτρεψε το 0-1 του ημιχρόνου, πέτυχε την 4η συνεχόμενη νίκη της και "γλυκοκοιτάζει" τα play offs.

Η Φουενλαμπράδα έψαχνε βαθμούς για να καταφέρει να βγει από τη ζώνη του υποβιβασμού και κόντρα στη ροή του ματς, με αυτογκόλ του Ζαϊρ στο 32′ κατάφερε να πάρει προβάδισμα. Οι γηπεδούχοι είχαν κατοχή πάνω από 60% και πολλές ευκαιρίες, αλλά πήγαν στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ.

Ο Μαρτίνεθ έφερε από τον πάγκο τους Αθόν και Χιμένεθ και οι δυο τους συνδυάστηκαν στο 54΄για το ωραίο γκολ ισοφάρισης από τον Αθόν. Ένα λεπτό αργότερα ο Εουτζένι λίγο έλειψε να βάλει το γκολ της χρονιάς, με την Σαραγόσα να περιορίζει στο ελάχιστο την αντίπαλό της και να έχει τις ευκαιρίες για ανατροπή.

Τα κατάφερε στο 75′ με ακόμη έναν παίκτη που ήρθε από τον πάγκο τον Μγκέλ Πούτσε, ο οποίος με κεφαλιά μετά τη δεύτερη ασίστ του Χιμένεθ στο ματς, υπέγραψε το τρίποντο των γηπεδούχων, που τους ανεβάζει από την 14η στην 8η θέση της βαθμολογίας.