Μπούργος-Αλκορκόν 3-1: O νόμος του “Ελ Πλαντίο” (hls)

Η νεοφώτιστη στη Segunda Division Μπούργος με μεγάλο της όπλο για άλλη μία φορά την έδρα της, επικράτησε 3-1 της Αλκορκόν και απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη.

Η ομάδα του Χουλιάν Καλέρο, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γρήγορο γκολ στο 4ο λεπτό του Χιμένεθ, αντέδρασε γρήγορα και μέσα σε ένα τρίλεπτο πέτυχε δύο γκολ, με τον Μουνιόθ στο 25΄ και τον Βαλκάρθε στο 28ο λεπτό. Το τελικό 3-1 ήρθε από τον Κόρδομπα στο 61ο λεπτό.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα

Αυτή ήταν η 5η νίκη στα 6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια για τους Καστιγιάνους, ενώ η ουραγός Αλκορκόν υπέστη την 10η ήττα της στα τελευταία 11 παιχνίδια μακριά από το γήπεδο της.