Μποαβίστα-Πάσος Φερέιρα 3-0: Καθαρή νίκη για τους “καρό”

Η εξαιρετική Μποαβίστα επιβλήθηκε εντός έδρας της Πάσος Φερέιρα με 3-0, για την 2η αγωνιστική του Πορτογαλικού Πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης. Κυριάρχησαν απόλυτα στο γήπεδο, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες για γκολ και αξιοποίησαν τρεις εξ αυτών.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Νζίε στο 19ο λεπτό, τα τέρματα της Μποαβίστα διπλασίασε ο Γκαρσία στο 61′ και ο Ντε Σάντις διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 76ο λεπτό του παιχνιδιού.

Η Πάσος Φερέιρα ήταν κάκιστη τόσο αμυντικά, έκανε πολλά λάθη στις μεταβιβάσεις της και γνώρισε δίκαια την ήττα. Οι δύο ομάδες μετά τις δύο πρώτες αγωνιστικές έχουν συγκεντρώσει από τρεις βαθμούς η καθεμία. Οι “καρό” βρίσκονται στην 8η θέση της βαθμολογίας, ενώ οι φιλοξενούμενοι στην .