Έκανε σεφτέ η Σαουθάμπτον

Την πρώτη της νίκη στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ πέτυχε η Σαουθάμπτον, επικρατώντας άνετα της Νόριτς με 3-0 εντός έδρας.

Στην καλύτερη εμφάνισή της ως τώρα, η ομάδα του Ρόναλντ Κούμαν ευνοήθηκε και από την αποβολή του παίκτη των «καναρινιών» Στίβεν Γουίτακερ, ο οποίος με δύο κίτρινες μέσα σε τέσσερα λεπτά άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες μόλις στο 31′.

Η Σαουθάμπτον, που ήταν ήδη καλύτερη από την αντίπαλό της, αύξησε την πίεση και τελικά άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό με τον Πελέ, που νίκησε τον Ράντι μετά από πάσα του Μανέ.

Ο τελευταίος «σέρβιρε» το 2-0 για τον Τάντιτς στο 65ο λεπτό, με τον Σέρβο να σφραγίζει τη νίκη τρία λεπτά αργότερα με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.