Σε τροχιά κορυφής με ανατροπή η Σίτι

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Μάντσεστερ Σίτι «τούμπαρε» υπέρ της την κατάσταση και έφυγε με 2-1 από το Βίκαρεϊτζ Ρόουντ κόντρα στη Γουότφορντ.

Με τον Χοσέ Χολέμπας να αγωνίζεται σε όλο το ματς, η εντυπωσιακή φέτος Γουότφορντ έκανε το 1-0 στο 55’ μετά από αυτογκόλ του Κολάροφ.

Η απάντηση των «πολιτών» ήρθε αρχικά στο 82’ με τον Γιάγια Τουρέ που έπιασε την προβολή μετά το κόρνερ του Κολάροφ ενώ στο 84ο λεπτό ο Αγκουέρο έγραψε το τελικό 1-2 έπειτα από πάσα του Σανιά.

Η ομάδα του Πελεγκρίνι ανέβηκε στους 39 βαθμούς, έμεινε μεν τρεις πίσω από την πρωτοπόρο Άρσεναλ, ωστόσο πλησίασε στον έναν τη Λέστερ. Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τη Γουότφορντ που έμεινε στους 29 πόντους και την 9η θέση.