Κρίσταλ Πάλας – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 3-2: Τρελό ματς με Έζε και Ολίσε να προσφέρουν θέαμα (highlights)

Έζε και Ολίσε διασκέδασαν τον κόσμο στο Νότιο Λονδίνο και η Κρίσταλ Πάλας επέστρεψε στις επιτυχίες.

Καταπληκτικό ημίχρονο στο Λονδίνο σε τρελό ματς! Μόλις στα πρώτα 20 δευτερόλεπτα ο Μπρέρετον Ντίας άνοιξε το σκορ για τη Σέφιλντ με το 2ο του γκολ στην 3η του εμφάνιση (0-1, 1ο λεπτό). Η Πάλας αντέδρασε και ισοφάρισε με τον Έζε μετά την ασίστ του Ολίσε (1-1, 17ο λεπτό). Η Σέφιλντ ξαναπήρε το προβάδισμα μετά την σέντρα με το τυχερό γκολ του ΜακΑτί (1-2, 20ο λεπτό) για να έρθει πάλι ο Έζε να πετύχει το πιο ωραίο γκολ και να στείλει το ημίχρονο στα ίσα (2-2, 28ο λεπτό).

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν η σειρά του Ολίσε να ζωγραφίσει στο Λονδίνο και να δώσει προβάδισμα για πρώτη φορά την Πάλας. Μετά τις δύο ασίστ έβαλε και γκολ στην επιστροφή του στην ενδεκάδα (3-2, 67ο λεπτό). Η Σέφιλντ που δεν έχει κερδίσει ποτέ εκτός έδρας παρέμεινε στην τελευταία θέση της κατάταξης με μόλις 10 βαθμούς. Η Πάλας που νίκησε για 4η σερί φορά τη Σέφιλντ επέστρεψε στις νίκες μετά το βαρύ 5-0 από την Άρσεναλ.