Άρσεναλ: H «βασίλισσα» των ανατροπών! (pic)

Μετά από έξι χρόνια στη μετριότητα, η Άρσεναλ δείχνει "ατσάλινη" αυτή τη σεζόν και διεκδικεί με πολλές πιθανότητες την κατάκτηση του πρωταθλήματος, για πρώτη φορά από την περίοδο 2003-04.

Οι “κανονιέρηδες” ήρθαν από πίσω στο σκορ, για να κερδίσουν πέντε αγώνες αυτή τη σεζόν, σημειώνοντας τέρματα κοντά ή μετά το 90ο λεπτό, σε τρεις από αυτές τις νίκες.

Ο Έντι Ενκέτια, πέτυχε δύο γκολ, το ένα στο τέλος, στο θριαμβευτικό 3-2 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Το Σάββατο, σε ένα δραματικό παιχνίδι ο Νέλσον πέτυχε το νικητήριο τέρμα εναντίον της Μπόρνμουθ, στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων.
Το γκολ του Νέλσον έφερε την Άρσεναλ πάνω από την Κρίσταλ Πάλας και την Τότεναμ στην πρώτη θέση των ομάδων που κέρδισαν τους περισσότερους βαθμούς, αφού βρέθηκαν πίσω στο σκορ.