Νότιγχαμ Φόρεστ-Μπρέντφορντ 2-2: Δεν τα παράτησε και δικαιώθηκε στο 90+6 (hls)

Η Φόρεστ αν και προηγήθηκε, βρέθηκε για μία ακόμη φορά πίσω στο σκορ, αλλά δεν τα παράτησε ισοφαρίζοντας 2-2 την Μπρέντφορντ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι έψαχναν τη νίκη για να ξεκολλήσουν από την τελευταία θέση της βαθμολογίας, μπήκαν δυνατά και απείλησαν με Τζόνσον και Ντένις στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης. Στο 20′ πήρε κεφάλι στο σκορ με εξαιρετική προσπάθεια του Γκιμπς-Γουάιτ που έβαλε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Φόρεστ.

Κι ενώ όλα έδειχναν ημίχρονο 1-0, στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους ο Βισά έφυγε μόνος απέναντι από τον Χέντερσον, απέτυχε να πλασάρει, αλλά ο VAR έστειλε τον Μάρινερ στην οθόνη και 3 λεπτά αργότερα καταλόγισε πέναλτι για την Μπρέντφορντ. Ο Εμπεουμό ισοφάρισε 1-1 από την άσπρη βούλα στις καθυστερήσεις.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και στο 75′ ευτύχησαν να προηγηθούν με ωραίο πλασέ του Βισά. Η Φόρεστ ανέβασε στροφές, πίεσε και δικαιώθηκε στο 6ο των καθυστερήσεων, όταν ο Σάριτζ γύρισε στον Γκιμπς-Γουάιτ, ο Μι έσωσε πάνω στη γραμμή, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Γιόργκενσεν και πέρασε τη γραμμή για το τελικό 2-2.

Η Νότιγχαμ κατάφερε να πιάσει την Γουλβς στους 10 βαθμούς συνεχίζοντας τον αγώνα για τη σωτηρία της.