Γουότφορντ-Γουέστ Χαμ 1-4: Νίκη με ανατροπή για τα “σφυριά” (hls)

Επιστροφή στις νίκες για την Γουέστ Χαμ, που επικράτησε εκτός έδρας τη Γουότφορντ με 4-1 με ανατροπή!

Η Γουότφορντ ξεκίνησε ιδανικά το ματς καθώς προηγήθηκε μόλις στο τέταρτο λεπτό με τον Ντένις να σημειώνει καταπληκτικό γκολ!

Ωστόσο από εκείνο το σημείο και έπειτα η Γουέστ Χαμ κατάφερε να πάρει τον έλεγχο του ματς και να γυρίσει την εις βάρος της κατάσταση.

Στο 10ο λεπτό ο Μπενραχμά επιασε δυνατό σου με τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι!

Στο 27 ο Σούτσεκ μετά από θαυμάσια ασίστ του Μπόουεν, νίκησε τον πορτιέρε της Γουότφορντ για να κάνει το 1-1!

Πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί του γκολ, τα “σφυριά” έκαναν την ανατροπή! Ο Μπενραχμά μετά την ασίστ του Αντόνιο, πλάσαρε εύστοχα τον Μπάχμαν για το 2-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρ΄νου.

Με το “καλημέρα” στο δεύτερο ημίχρονο, η Γουέστ Χαμ πέτυχε και τρίτο γκολ τ΄οποίο ωστόσο δεν μέτρησε. Ο Μπάουεν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως μετά την εξέταση του VAR, ο διαιτητής είδε πως υπήρχε φάουλ στην αρχή της φάσης.

Στο 57΄ο Μπάουεν βρέθηκε στο έδαφος στην περιοχή του Γουότφορντ με τον διαιτητή αρχικά να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι. Λίγο αργότερα και αφού συμβουλέυτηκε το VAR, έδειξε πέναλτι! Ο Μαρκ Νόμπλ από τα έντεκα μέτρα νίκησε τον Ντάνιελ Μπάχμαν για το 3-1!

Στο 72 ο Κινγκ ανάγκασε τον Φαμπιανσκί σε εντυπωσιακή επέμβαση και στο 77, η κεφαλιά του πέρασε για λίγο άουτ. Στις καθυστερήσεις ο Νίκολα Βλάσιτς διαμόρφωσε το τελικό 4-1!

Η Γουέστ Χαμ έφτασε τους 31 βαθμούς και η Γουότφορντ έμεινε στους 13 κοντά στην ζωήν του υποβιβασμού.