Νέα Υόρκη-Ορλάντο 2-1: πρώτη ήττα του Ορλάντο (hls)

Η Νέα Υόρκη κυριάρχησε στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα με το ορλάντο και επικράτησε με 2-1 υποχρεώνοντας τον αντίπαλο στην πρώτη ήττα του στη σεζόν.

Οι γηπεδούχοι έβγαλαν ενέργεια στο πρώτο ημίχρονο, ήταν η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο και δίκαια βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με το γκολ του Κλαρκ στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης. Θα μπορούσαν μάλιστα να προηγηθούν νωρίτερα, όμως ο τερματοφύλακας Γκαλέσε έδιωξε ενστικτωδώς σε κεφαλιά του Νίλις στο 7ο λεπτό.

Ο Κάσερες με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ πέτυχε το 2-0 για τη Νέα Υόρκη με τη συμπλήρωση μιας ώρα στο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο και κατάφεραν απλώς να μειώσουν σε 2-1 με τέρμα που σημείωσε ο Φαν Ντερ Βάτερ.