Γκενγκάν-Οσέρ 2-0: Απλά και καθαρά (vid)

Η Γκενγκάν με τη λογική του Μπαζντάρεβιτς στον πάγκο, δεν πέτρεψε στην Οσέρ να την απειλήσει και βρήκε τρόπο να πετύχει δύο γκολ στην αντεπίθεση για να φτάσει στην επικράτηση με σκορ 2-0

Η Γκενγκάν με τη λογική του Μεχμέντ Μπαζντάρεβιτς στον πάγκο, δεν πέτρεψε στην Οσέρ να την απειλήσει και βρήκε τρόπο να πετύχει δύο γκολ στην αντεπίθεση για να φτάσει στην επικράτηση με σκορ 2-0

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα όμως δεν του έλειψε η ένταση και ο ρυθμός. Γκενγκάν και Οσέρ πάντως “σκόνταψαν” πάνω στην καλή ανασταλτική λειτουργία ης αντιπάλου και το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς απαιτητικές στιγμές για τους δύο τερματοφύλακες.

Η Γκενγκάν βρήκε τρόπο να πάρει προβάδισμα “χτυπώντας” στην αντεπίθεση με τον Ρομπάιγ να δίνει την ασίστ στον Πελέ που σκόραρε με έξοχο φαλτσαριστό στο “Γ” του Λεόν.

Η ομάδα του Μπαζντάρεβιτς δε δυσκολεύθηκε να υπερασπιστεί το προβάδισμα που πήρε λίγο πριν συμπληρωθεί μια ώρα στο ματς, καθώς οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύθηκαν ιδιαίτερα να βάλουν τη μπάλα στην αντίπαλη περιοχή.

Ο Λιβολάντ δευτερόλεπτα μετά την είσοδο του στο ματς στο 80ο λεπτό σφράγισε τη νίκη της Γκενγκάν.