Βλέπει Τσάμπιονς Λιγκ η Νις

Με ένα γκολ στο ξεκίνημα του ματς και ένα στο τέλος του παιχνιδιού η Νις πήρε τη νίκη με 2-0 επι της Ρεμς στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 26ης αγωνιστικής του Σαμπιονά.

Με ένα γκολ στο ξεκίνημα του ματς και ένα στο τέλος του παιχνιδιού η Νις πήρε τη νίκη με 2-0 επι της Ρεμς στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της  26ης αγωνιστικής του Σαμπιονά.
Η ομάδα της Νίκαιας προηγήθηκε με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Είσερικ στο 11ο λεπτό και στη συνέχεια το έργο της έγινε πιο εύκολο καθώς η Ρέμς έμεινε με 10 παίκτες αφού αποβλήθηκε ο Αϊσά Μαντί με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 69ο λεπτό.
Το τελικό 2-0 για τους γηπεδούχους διαμόρφωσε στο 85′ ο Σιβελί και πλέον η Νις μπαίνει για τα καλά στο κόλπο της διεκδίκησης μιας θέσης που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ…