Λοριάν – Ναντ 0-1: Ήττα σοκ, νίκη ανάσα (highlights)

Τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη κατάφερε να πάρει η Ναντ με 1-0 επί της Λοριάν και μάλιστα εκτός έδρας. Τα “καναρίνια” με τη νίκη τους αυτή καταφέρνουν να προσπεράσουν την αντίπαλό τους και να την βάλουν ξανά σε μεγάλες περιπέτειες για την παραμονή στην κατηγορία.

Η Λοριάν είχε τέσσερα διαδοχικά ματς χωρίς ήττα και τρεις διαδοχικές νίκες, όμως στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της σεζόν ως τώρα κατάφερε να κάνει μόλις ένα σουτ στην αντίπαλη εστία κι αυτή στο 12ο λεπτό με σουτ του Μπάμπα που πέρασε άουτ.

Σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι δεν έκανε ούτε τελική, από την άλλη η Ναντ έφτιαξε δύο ευκαρίες όπου και στις δύο ο Ενβογκό έσωσε τη Λοριάν, ειδικά στη δεύτερη η απόκρουση ήταν εντυπωσιακή, ενώ βρήκε το γκολ στο 49ο λεπτό από ατομική προσπάθεια του Σάιμον ο οποίος έκανε άριστη πάσα στον Καστελέτο με τον τελευταίο να βάζει ένα πολύ δύσκολο και εντυπωσιακό γκολ δίνοντας του τρεις χρυσούς βαθμούς στην ομάδα του.