Λοριάν – ΠΣΖ 1-2 : Μαέστρος Νεϊμάρ (hls)

Η Παρί παρέμεινε αήττητη για τριακοστό παιχνίδι σε όλες τις διοργανώσεις με την δύσκολη νίκη 2-1 στην έδρα της Λοριάν. Γκολ και ασίστ του μαέστρου Νεϊμάρ.

Η πρωτοπόρος Παρί θα μπορούσε να τελειώσει από το πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι με την Λοριάν αλλά σπατάλησε πολλές ευκαιρίες.

Πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με το γκολ του Νεϊμάρ (9′) από λάθος του τερματοφύλακα Εμβογκό νωρίς στον αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λοριάν ισορρόπησε. Βελτιώθηκε και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μόφι (54′) ενώ είχε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί αλλά ο Μόφι σημάδεψε δοκάρι λίγα λεπτά αργότερα (57′).

Η Παρί ήταν ακίνδυνη στο δεύτερο ημίχρονο αλλά τελικά νίκησε με μια στημένη μπάλα. Κόρνερ του Νεϊμάρ, κεφαλιά του Ντανίλο και νίκη για την ομάδα του Γκαλτιέ.

Τα καλύτερα στιγμιότυπα εδώ

Λοριάν (4/2/3/1) : Εμβογκό (Μανόνε) – Καλουλού, Λαπόρτ, Ταλμπί, Λε Γκοφ – Ίνοσεντ (Κονέ), Λε Φε – Ουατάρα, Πονσό (73′ Αουσίς), Λε Μπρι (Ντιαρά) – Μόφι

ΠΣΖ (3/4/1/2) : Ντοναρούμα – Ράμος, Μαρκίνιος, Ντανίλο (Μουκιελέ) – Χακιμι, Βιτίνια (Σάντσες), Βεράτι, Μέντες (Μπερνάτ) – Νεϊμάρ – Εκιτίκε (Σόλερ), Μπαπέ (Σαράμπια)