Βαγιαδολίδ-Σεβίλλη 1-1: Απίστευτο φινάλε με γκολ του τερματοφύλακα στο 95′! (hls)

Ο Μπόνο ήταν αυτός που έσωσε την παρτίδα για τους Σεβιγιάνους σκοράροντας στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων!

Απίστευτο κάζο για τη Βαγιαδολίδ που βρέθηκε πιο κοντά ακόμη κι από απόσταση μιας ανάσας από μια υπερπολύτιμη στην προσπάθεια για την παραμονή της στην κατηγορία νίκη αλλά είδε τον τερματοφύλακα της Σεβίλλης να ισοφαρίζει και να της παίρνει δύο βαθμούς μέσα από τα χέρια της στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων!

Έχοντας πάρει το προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα από το 44′ όταν ο Ορεγιάνα ευστόχησε σ’ εκτέλεση πέναλτι, οι γηπεδούχοι έχοντας σταθεί εξαιρετικά στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, έβλεπαν την ώρα να περνάει, το σκορ να μην αλλάζει κι η πίστη τους για το … τρίποντο που θα τους έφερνε σε απόσταση έξι βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη ολοένα και μεγάλωνε.

Έτσι έφτασαν και στο τελευταίο λεπτό όταν η ομάδα του Γιουλέν Λοπετέγι κέρδισε κόρνερ για την εκτέλεση του οποίου προηγήθηκαν άπαντες στην επίθεση, συμπεριλαμβανομένου και του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Μπόνο. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, το κόρνερ εκτελέστηκε, η μπάλα δεν απομακρύνθηκε, η άμυνα ολιγώρησε κι η μπάλα στρώθηκε στον Μαροκινό πορτιέρε που με δυνατό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-1, διατηρώντας ακέραιες τις ελπίδες της ομάδας του για την κατάκτηση της τέταρτης θέσης που οδηγεί στο Champions League