Μπέτις-Θέλτα: 2-1 Με διπλό Κανάλες (vid)

Η Ρεάλ Μπέτις αναρριχήθηκε στην οκτάδα της Πριμέρα μετά τη νίκη της με ανατροπή επί της Θέλτα χάρη σε δύο γκολ του Κανάλες!

Πριν από το ματς η Μπέτις και η Θέλτα ήταν ισόβαθμές και η μεταξύ τους μονομαχία θα έστελνε τη νικήτρια στην πρώτη οκτάδα της βαθμολογίας.

Τα πράγματα ξεκίνησαν ιδανικά για τους φιλοξενούμενους που προηγήθηκαν με τον Μίνα στο 15ο λεπτό, αλλά αυτό δε στάθηκε αρκετό για να δώσει κάτι στην ομάδα του.

Κι αυτό διότι οι γηπεδούχοι αντεπιτέθηκαν και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κανάλες ανέτρεψαν τη σε βάρος τους κατάσταση και έφτασαν σε μια σπουδαία νίκη με σκορ 2-1.

Ο Σέρχιο Κανάλες έκανε το 1-1 στο 25′ από ασίστ του Φεκίρ, ενώ οι δυο τους συνδυάστηκαν και ένα λεπτό πριν το τέλος του ημιχρόνου για το 2-1. Τίποτα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο με τη Μπέτις να φτάνει στους 26 βαθμούς και την 8η θέση της βαθμολογίας.