Σοσιεδάδ – Βαλένθια 1-1 : Δεν ρίσκαρε κανείς (hls)

Με παίκτη παραπάνω από το 17ο λεπτό η Βαλένθια δεν ρίσκαρε για την νίκη. Η Σοσιεδάδ προσεκτικά κράτησε το 1-1. Ικανοποιημένες με την ισοπαλία οι δύο ομάδες.

Η Σοσιεδάδ χωρίς γκολ για δύο αγώνες στο πρωτάθλημα έλυσε το πρόβλημα… με αυτογκόλ. Οι Βάσκοι προηγήθηκαν με τον Γκιγιαμόν να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του (10′).

Στο 17ο λεπτό όμως έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ελουστόντο και κλείστηκαν στην περιοχή με αποτέλεσμα την ισοφάριση του Λίνο (25′) ενώ και οι δύο είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν αλλά το ημίχρονο έληξε ισόπαλο.

Και στο δεύτερο ημίχρονο θα μπορούσαν να έχουν σκοράρει οι δύο ομάδες που είχαν από ένα δοκάρι.

Με τον Σέρλοτ οι γηπεδούχοι (50′) και με τον Αντρέ οι φιλοξενούμενοι (54′). Χωρίς ρίσκο οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1.

Τα καλύτερα στιγμιότυπα εδώ

Σοσιεδάδ : Ρεμίρο – Ελουστόντο, Θουμπελδία, Λε Νορμάν, Ρίκο – Θουμπιμέντι, Μερίνο (Γκουεβάρα), Ιλαραμέντι (Γκοροσάμπελ), Μέντεθ (Μαγκουναθελάια) – Κάρλος (Πατσέκο), Σούρλοτ

Βαλένθια : Μαμαρντασβίλι – Κορέια, Γκαμπριέλ (Έζκατσαρ), Τσέμερτ, Γκαγιά – Γκιγιαμόν (Νικο), Μούσα (Φουλκιέ), Αλμέιντα – Κλάιφερτ (Καστιγέχο), Λίνο, Αντρέ (Ντούρο)