Ρεάλ-Αλαβές 3-0: Nίκη με τους… συνήθεις πρωταγωνιστές (hls)

Η Ρεάλ Μαδρίτης επέστρεψε στις νίκες και στις καλές εμφανίσεις, με το εμφατικό 3-0 απέναντι στην Αλαβές σε αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική της La Liga.

H ομάδα του Κάρλο Αντσελότι δυσκολέυτηκε πολύ στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην καλά οργανωμέη άμυνα των Βάσκων, που θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί στο σκορ στο 26ο λεπτό με τη μεγάλη χαμένη ευκαρία του Τζέισον, αλλά στην επανάληψη η Ρεάλ βελτιώθηκε και όταν άνοιξε το σκορ στο 63΄με εκπληκτικό αριστερό σουτ του Ασένσιο, έκανε πολύ εύκολη τη συνέχεια.

Στο 80ο λεπτό, “έχτισε” μία εκπληκτική επίθεση με 14 πάσες, για να φτάσει τελικά η μπάλα από τα πόδια του Μπενζεμά στον Βινίσιους για το 2-0. Στις καθυστερήσεις κέρδισε πέναλτι ο Ροντρίγκο από τον Λε Ζεν και ο Καρίμ Μπενζεμά με το 18ο τέρμα του στη σεζόν έγραψε το τελικό 3-0.

Τα καλύτερα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση εδώ!