Βιγιαρεάλ Β – Έιμπαρ 1-0: Γκολ και λύτρωση (highlights)

Η Βιγιαρεάλ σκόραρε μετά από τέσσερις αγώνες και νίκησε 1-0 την Έιμπαρ που έπαιζε με δέκα παίκτες από το 41ο λεπτό.

Φτωχό θέαμα στο πρώτο ημίχρονο. Κακή η εικόνα του φαβορί του αγώνα, της Έιμπαρ και μόνο η Βιγιαρεάλ απείλησε αλλά και αυτή ελάχιστα και με μακρινά σουτ.

Η πιο ενδιαφέρουσα στιγμή του πρώτου ημιχρόνου η αποβολή του Μπεροκάλ της Έιμπαρ στο 41ο λεπτό.

Παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα η Βιγιαρεάλ δεν έφτιαξε μεγάλη φάση σε κανονική ροή αγώνα αλλά βρήκε το γκολ στις καθυστερήσεις με το ένατο κόρνερ που κέρδισε στο ματς.

Μέσα στην μεγάλη περιοχή ο Φορές βρήκε την μπάλα μπροστά του και την έστειλε στα δίχτυα για το τελικό 1-0.

Βιγιαρεάλ Β: Άλβαρεθ – Λάντσι, Λέκοβιτς, Ίνιγκεθ, Τασέντε (83′ Βίκτορ) – Κάρλο (83′ Τιάγκο), Τζεράλδο, Οντιβέρος, Ρομέρο – Πασκουάλ (67′ Φορές), Κογιάδο (67′ Φεράρι)

Έιμπαρ: Ζιντάν – Κόρπας, Μπεροκάλ, Αρμπίγια, Κρίστιαν (69′ Ρέινα) – Ματέους, Σέρτζιο – Ακέτσε (81′ Τεχέρο), Σοριάνο (46′ Βενάνσιο), Στόιτσκοβ (89′ Γκονζαλεθ) – Μπαουτίστα