Football League: Νίκη – ανάσα της Αριδαίας, “μοιρασιά” στην Κατερίνη

Στις καθυστερήσεις ¨"λυτρώθηκε" ο Αλμωπός νικώντας με γκολ του Γκέσιου τον Πανσερραϊκό. Στην Κατερίνη, Πιερικός και ΑΕΠ Κοζάνης έμειναν στο 1-1

Πιερικός – ΑΕΠ Κοζάνης 1-1

Ισόπαλο έληξε το ματς στην Κατερίνη ανάμεσα στον Πιερικό και την ΑΕΠ Κοζάνης.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 17’ έπειτα από λάθος του τερματοφύλακα Σταυρίδη. Η μπάλα πέρασε από πάνω του και ο Δεμηρτζόγλου αξιοποίησε τη φάση σκοράροντας στην κενή εστία!
Στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα της Κοζάνης ισοφάρισε με σουτ του Κορεάτη Σανγκ Λι.

Πιερικός (Μ.Παναγιώτου – Ν.Θεοδοσιάδης):
Τζήμας, Τοπαλίδης, Τακίδης, Αποστολόπουλος, Κανταρτζής, Μακρής, Κουκοδήμος, Ίτσιος (60’ Μπενίσκος), Γκατσολάρι, Μπουολί, Δεμηρτζόγλου (60’ Ιντζόγλου)

ΑΕΠ Κοζάνης (Ρόμαν Ναντβόρικ) :
Σταυρίδης, Ντουκ (93’ Μ. Βοριαζίδης), Σαν Λιν (68’ Τσικόπουλος), Κοτταρίδης, Σι, Τρομπούκης, Πάλλας (84’ Ντινόπουλος), Ταϊρης, Βοριαζίδης (91’ Τσιάρας), Μ.Φωλίνας

Αλμωπός Αριδαίας – Πανσερραϊκός 1-0
Με γκολ του Γκέσιου στο 91ο της αναμέτρησης ο Αλμωπός νίκησε 1-0 τον Πανσερραϊκό, παίρνοντας μια σημαντική ανάση λίγο πάνω από την επικίνδυνη ζώνη της βαθμολογίας του βορείου ομίλου!

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Μένιος, Βενέτης, Κουρούπης, Μάνιος (71′ Γκέσιος), Λόμπα, Μεντής (83′ Κιουλτζόπουλος), Έππας, Ασλαμπάλογλου (71′ Γκαλιέγκος), Κολτσίδας, Πέττας (83′ Αμαραντίδης), Χαντζάρας (60′ Λουσέρο).

Πανσερραϊκός (Γκιόκας): Καβουσάκης, Καλί (76′ Γιανναράκης), Κουτσίδης, Ζέρης, Πίντο, Μαρκιόνι, Λουφάκης (62′ Μασκανάκης), Μέσι, Τσιμίκας, Ολαϊτάν (76′ Θεοδωρίδης), Γκούρτσας.