Ματσάρα στην Επισκοπή, το «δύο στα δύο» ο Βόλος

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε ο Ολυμπιακός Βόλου, που διέλυσε με 3-0 τον Αστέρα Μαγούλας εκτός έδρας για τη δεύτερη αγωνιστική του Νότιου Ομίλου της Φούτμπολ Λιγκ. Εντυπωσιακό 2-2 στην Κρήτη ανάμεσα στην Επισκοπή και τον Ηρακλή Ψαχνών.

Παρά το γεγονός ότι η κατάσταση του γηπέδου που φιλοξένησε το Αστέρας Μαγούλας-Ολυμπιακός Βόλου ήταν κακή και υπήρξε αίτημα από το σύλλογο της Μαγνησίας για αναβολή του ματς, αυτό έγινε κανονικά και οι «ερυθρόλευκοι» πέρασαν σαν σίφουνας από την έδρα του Αστέρα, επικρατώντας με 3-0.

Καπετάνος στο 4΄, Δεινόπαππας στο 70΄ και Γκούρμα στο 88΄ σκόραραν τα τρία τέρματα των φιλοξενούμενων, ενώ στο Επισκοπή-Ηρακλής Ψαχνών μπορεί να μην προέκυψε νικήτρια ομάδα ωστόσο το τελικό 2-2 ήταν το σκορ της αγωνιστικής, με τις δύο ομάδες να παίρνουν το βαθμό της ισοπαλίας.

Στο 29΄ ο Ηρακλής προηγήθηκε με τον Κοιλάρα, όμως ο Γκονζάλες «γύρισε» το παιχνίδι για τους γηπεδούχους μέσα σε επτά λεπτά στο δεύτερο 45λεπτο: Στο 55΄ έκανε το 1-1 και στο 62΄ το 2-1 με πέναλτι. Ο σκόρερ του πρώτου τέρματος της ομάδας των Ψαχνών ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο 83΄.

Στα υπόλοιπα ματς της Κυριακής (6/10) για τη δεύτερη αγωνιστική του Νότιου Ομίλου της Φούτμπολ Λιγκ σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Χανιά-Φωκικός 1-0