Μουντιάλ: «Ζεστάθηκε» η Γκάνα με Ελβετία (pics)

Η Γκάνα επικράτησε της Ελβετίας (2-0) στο τελευταίο φιλικό των δύο ομάδων πριν την έναρξη των υποχρεώσεών τους στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ.

Η Γκάνα νίκησε στο Αμπου Ντάμπι την Ελβετία (2-0) στο ζέσταμα των δύο χωρών λίγο πριν το Κατάρ. Ο προωθημένος Μοχάμεντ Σαλίσου άνοιξε το σκορ στο 70ο λεπτό, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αντουάν Σεμένιο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Η αφρικανική ομάδα μετέχει στον 8ο όμιλο του Μουντιάλ και κάνει πρεμιέρα την επόμενη Πέμπτη (24/11) στη Ντόχα, με αντίπαλο την Πορτογαλία. Την ίδια ημέρα η Ελβετία θα αντιμετωπίσει στην Αλ Γουακράχ το Καμερούν, στο πλαίσιο του 7ου ομίλου.