Κόστα Ρίκα-Καναδάς 1-0: Σε θέση μπαράζ οι Κοσταρικανοί (vid)

Η Κόστα Ρίκα νίκησε 1-0 τον Καναδά, με το γκολ του Σέλσο Μπόρχες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 19 βαθμούς, μετά την πέμπτη νίκη τους στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Οι Καναδοί έμειναν στους 25 βαθμούς και στην πρώτη θέση, μετά την πρώτη τους ήττα. Ο Καναδάς θέλει ένα βαθμό στα δυο τελευταία ματς, για να “σφραγίσει” το εισιτήριο για το Κατάρ. Στις άλλες αναμετρήσεις, Μεξικό και ΗΠΑ έμειναν στο 0-0 και έχουν από 22 βαθμούς, με τους Αμερικανούς να βρίσκονται στη δεύτερη θέση, λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων. Ο πέμπτος της βαθμολογίας με 18 βαθμούς Παναμάς παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην ουραγό Ονδούρα (τέσσερις βαθμοί). Τέλος, Τζαμάικα (7η με οκτώ βαθμούς) και Ελ Σαλβαδόρ (6ο με δέκα βαθμούς) αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1.